نوشته شده توسط : zohre

ثبت شرکت تعاونی

موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت تعاونی را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

هنگامی که عده ای با نقطه اشتراک یکسان و یا ایده ای مشترک گرد هم جمع می شوند تا منافع مشترکی را تحقق بخشند و در واقع برای رسیدن به هدف یا اهداف مشترکی همدیگر را یاری رسانند و در این راستا سرمایه ای را مشخص و در میان بگذارند و این سرمایه را در طول زمان و از طرق مختلف بهبود ببخشند در واقع یک تعاونی تشکیل داده اند که  هدف اصلی آن حل و فصل  مشکلات موجود در راه منافع تعیین شده می باشد.

تامین سرمایه این نوع شرکت ها می تواند توسط اشخاص حقیقی و حقوقی صورت پذیرد . اشخاص حقیقی با خرید سهام و اشخاص حقوقی در جهت اجرای بند 2 اصل 43 قانون اساسی و از طرق مختلف مانند اعطاء وام بدون بهره می توانند سهمی در تشکیل این نوع شرکت ها داشته و در منافع آن شریک باشند.

شرکت تعاونی تولید و شرکت تعاونی توزیع دو دسته اصلی شرکت های تعاونی به لحاظ فعالیت تعاونی می باشند . دلیل اصلی ایجاد تعاونی های تولید اشتغال اعضاء  در امور مربوط به عمران ، کشاورزی ، دامداری ، دامپروری ، شیلات ، صنعت ، معدن و … می باشد و دلیل اصلی ایجاد تعاونی توزیع بر طرف کردن نیازمندی های اعضاء در حوزه مسکن ، خدمات ، تهیه و توزیع کالا و … می باشد.

حال چنانچه عضویت در یک شرکت تعاونی برای عموم مردم آزاد باشد وقسمتی از سرمایه آن ( چه در راستای تامین و چه برای افزایش سرمایه ) به عموم مردم عرضه شود شرکت تعاونی عام نامیده می شود و چنانچه عضویت و تامین سرمایه شرکت تعاونی فقط به گروهی خاصی از جامعه اختصاص داده شده باشد مانند کارگران ، کارمندان ، دانشجویان ، زنان ،  فامیل ها ، مشاغل خاص و … آن را شرکت تعاونی خاص می نامند .

در نامگذاری این شرکت ها باید عبارت تعاونی حتماً بصورت خوانا قید گردد .

شرکت تعاونی  که تعداد اعضاء آن از 500 نفر متجاوز باشد ویا اتحادیه هایی که تعداد تعاونی های عضو در آنهابیشتر از 2000 تعاونی باشند ، شرکت تعاونی بزرگ نامیده می شوند.

 

مدارک لازم جهت تشکیل تعاونی:

 

    ارائه مجوز فعالیت مربوطه

    لیست اسامی حداقل 7 نفر اعضا و سهامداران به همراه آدرس و مشخصات کامل

    کپی کارت ملی و شناسنامه همه افراد ( برابر با اصل شده ) برای آقایان کپی کارت پایان خدمت الزامیست

    کپی آخرین مدرک تحصیلی

    امضا اساسنامه و فرمهای مربوطه

    تعیین مدیر عامل و عضو علی البدل هیات مدیره و بازرس اصلی و علی البدل

    گواهی فیش بانکی مبنی بر اثبات سرمایه اولیه

 

:: بازدید از این مطلب : 815
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 آبان 1396 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: